EPİCOL T ÇİFT KOMPONENTLİ YAPIŞTIRICI

Kıymetli Meslektaşlarım;

Sizlere Belçika'dan ithalatını yaptığımız yeni bir ürünü tanıtmak istiyoruz.

Ürün kolaylıkla kullanılabilen,uygulaması son derece basit,çift bileşenli(çift kompenantlı) bir üründür. Aynı türden malzemeleri birbirine yapıştırmakla birlikte; benzerlerinden farklı olarak farklı tür ve çeşitteki ürünleri birbirine yapıştırma özelliğine sahiptir. Ürünümüze ait tüm detaylar videoda en ince ayrıntılarıyla anlatılmıştır.

ÜRÜN
EPICOL T basit karışım oranlarına sahip, iki komponentli yapıştırıcıdır. Islak zeminlerde ve sualtında kullanılabilen dolgu ve tamirat için uygun yüksek mukavemetli yapıştırıcı epoksi macundur.
EPICOL T Su altında kullanılabilir .ıslak ve kuru zeminlerde Ahşap, Plastik, Taş, Beton ve Metale yapıştırmalarda kullanılır.

KİMYASAL DAYANIKLILIK
Alkali, petrol ürünleri, asit, seyreltilmiş organik asitler, tuzlar ve solüsyonlara karşı yüksek kimyasal mukavemet gösterir.

ÖZELLİKLER
• Su altında kullanılabilirlik
• Yüksek yapışma mukavemeti
• Renk kontrollü basit karışım oranı
• Serttir
• Kürlendikten sonra kullanılabilir
• Sızdırmazlık sağlar

KULLANIM
• Kullanılacak yüzeyin hazırlanması
Yüzeyin temiz olduğundan emin olunmalıdır. Tavsiye edilen çevre ve materyal sıcaklığı 15 ile 25 C dir. 5 C nin altında kullanımlarda kürlenme süresi uzar..

• Karışım
Plastik eldiven giyilmelidir. Kullanılacak olan eldivenler ıslatılmalıdır. A komponenti ve B komponentinden eşit düzeyde alınmalıdır. Alınan iki komponent gri renk elde edilinceye kadar yoğurulmalıdır. Yoğurma işlemi sırasında eldivenler nemli veya ıslak tutulmalıdır. Ürünü rahat kullanım için uygulama öncesi iki komponent de kutusu ile sıcak ortamda veya sıcak suyun içinde bekletilebilir.

• Uygulama
Yoğrularak hazırlanmış olan karışım, eliniz ile yada baskı uygulanarak spatula yardımı ile kullanılacak yüzeye sürülür ve yapıştırılır. Ekstra baskı daha iyi yapışma mukavemeti sağlar (düzgün temizlenememiş zor yüzeylerde bile)çok iyi bir yapışma için yapıştırılacak malzemelerin yüzeyinde pürüzlendirme yada zımparalama yapılabilir.Ayırca dikey ve sarkık parçalarda uygulanır. Kürlenme sonrası, EPICOL T boyanabilir veya mekanik olarak üzerinde zımpara sonrası boyama yapılabilir.

• Kullanım
EPICOL T min 12 saat içinde kürlenir.
EPICOL T kürlendikten 4 gün sonra mekanik yüklere dayanıklı ve kürlendikten 7 gün sonra ise kimyasal etkilere dayanıklı hale gelir. Kürlenme süresi sıcak hava ile hızlandırılabilir. (maximum 70 C)

PAKETLEME

EPICOL T Comp A Comp B
Set 5kg 2.5kg 2.5kg

GÖRÜNÜM
A-component Beyaz tiksotropik epoksi macun
B-component Siyah amine sertleştirici macun
Renk Gri karışım rengi

TEKNİK ÖZELLİKLER
Spesifik kütle 1.5kg/dm³
Renk Component A
Beyaz Component B
Siyah Karışım A+B Gri
Basınç Dayanımı 35N/mm²
Germe Dayanımı 15N/mm²
Betona Yapışkanlık 1.5N/mm²
Çeliğe Yapışkanlık 3N/mm²
Sıcaklık Dayanımı 60°C
Katman Kalınlığı 1 cm ile 50mm arası
Min. Uygulama sıcaklığı +10°C
Min. Sertleşme sıcaklığı +5°C
İşlem süresi Yaklaşık 1 saat 20°C de
Raf Ömrü 24 ay

GEREKEN MALZEMELER
• Plastik Eldivenler
• Alet temizliği için çözücü : SOLVENT

DEPOLAMA
EPICOL T kuru ve iyi havalandırılan bir yerde 5 ile 35 C arasında saklanmalıdır. Raf ömrü 24 aydır.
Herhangi bir sorun durumunda üretici ile iletişime geçiniz. Ürünün yeraltı suları, yüzey suları veya lağım suları ile temas etmesine izin verilmemelidir. Kullanılmış paketler ve ambalajlar kanun yönetmeliklerine uygun bir şekilde atılmalıdır.

GÜVENLİK
EPICOL T kullanılmadan önce güvenlik talimatları dikkatlice okunmalıdır. Ürün uygulandıktan sonra karakteristik bir kokuya sahip olur. İyi havalandırma yapıldığından emin olunmalıdır, yanıcı maddelerle yaklaşılmamalı ve sigara içilmemelidir. Deriye temasından kaçınılmalıdır. Yoğun buğulu uygulamalarda gözde ve ciltte tahriş veya hassasiyet oluşturabilir. Gıda ürünleri ile aynı ortamda tutulmamalıdır. Her kullanım öncesi uygun alet ve koruyucu ekipmanlar kullanılmalıdır. Eldiven ve koruyucu gözlük kullanımı zorunludur.

Anahtar Kelimeler:
  • Çare Yapı
  • Epicol T
  • Çift komponentli yapıştırıcı
Çare Yapı © 2013 | Her Hakkı Çare Yapı'a aittir.
Çare Yapı Facebook